17.01.2011 11:30 - Григор пише история - смаза 38-ия в света!
Прочетен: 558 Коментари: 1 Гласове:
2

image

Григор Димитров отново впечатли света на тениса.

Първата ни ракета постигна невероятен успех за България още в първото си участие на "Аустрелиън Оупън". Само за 88 минути Гришо смаза 38-ия в света – състезаващия се Казахстан руснак Андрей Голубьов – 6-1, 6-4, 6-2, предаде Novsport.

Това бе и първа победа за българин при мъжете в основната схема на турнир от „Големия шлем“.

В днешния мач, както и в предишните три в квалификациите, Григор остана с незагубен сервис.

В първата част влизащия в топ 100 страхотен талант бе повече от безкомпромисен и даде само 12 точки на своя опонент, правейки два пробива в сервиса му. Във втората част Гришо не допусна загуба на концентрация.

С пробив в решителния седми гейм нашето момче съсипа своя противник и във втория сет. В третата час Григор бе решителен. След като не можа да спечели още първия гейм, когато имаше възможност за пробив, той направи това при следващия сервис на Голубьов и до края не изпусна инициативата.

Така Гришо взе реванш от своя съперник за загубата през 2008 с 4-6, 0-6. Това бе шести успех на българина над играч от първите 100 в света.

Победата ще направи и Григор най-добре класиралият се играч от нашата страна за всички времена, надминавайки Орлин Станойчев, който преди години бе номер 96 в света.

Победителят от двубоя между Теймураз Габиашвили и поставеният под номер 19 Станислас Вавринка ще бъде следващият съперник на Григор.

За достигането си до втория кръг Григор Димитров си осигури 32 000 долара от наградния фонд.