21.11.2010 10:47 - Барселона се изгаври с осем гола
Автор: annews Категория: Новини
Прочетен: 530 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Барселона прегази Алмерия с унизителното 8:0 като гост в среща от 12-ия кръг на испанската Примера.

Звездата на каталунците Лионел Меси вкара хеттрик (17, 37 и 68), два гола реализира Боян Къркич (62 и 73), а останалите попадения добавиха Иниеста (19), Акасиете (27 - автогол) и Педро (35).

Каталунците взеха инициативата още в началото на двубоя и започнаха да организират атака след атака. В 17-ата минута технично двойно подаване между Меси и Вия позволи на Меси да стреля от 20 метра по земя в далечния ъгъл за 0:1.

Само две минути по-късно грешка на Корона подари гол на Андрес Иниеста. Осем минути по-късно Акасиете не се ориентира при остро центриране на Максуел и заби топката в собствената си мрежа за 0:3.

В 35-ата Андреу Фонтас даде прецизен извеждащ пас към Педро, който излъга Алвеш за четвърти гол. По-малко от 120 секунди по-късно Лео Меси вкара стотния си гол в Ла Лига - Алвеш блокира първия опит отблизо, но беше безпомощен при добавката - разгромно 0:5 на почивката.

На почивката Гуардиола извади "двигателите" в халфовата линия Чави и Иниеста и даде шанс на Сейду Кейта и Тиаго Алкантара.

В 62-рата минута резервата Боян Къркич получи пас от Меси, задържа добре топката и технично я вкара за 0:6. Шест минути по-късно Меси оформи своя хеттрик, а в края Меси изведе хубаво Къркич, който оформи крайното 0:8.

Така Барса временно излезе начело в Ла Лига с 31 точки. Преди Класиката "синьо-червените" и Реал Мадрид имат мачове от Шампионската лига.

Тагове:   осем,