Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
04.04.2010 14:11 - Себастиан Фетел на върха, триумф за Ред Бул в Гран при на Малайзия
Автор: annews Категория: Новини
Прочетен: 646 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Пилотът на Ред Бул Себастиян Фетел триумфира в състезанието за Гран при на Малайзия – трети кръг от календара на Формула 1.

Германецът стартира от трета позиция, поведе колоната и не изпусна лидерството до самия край, като завърши с време 1:33.48.412 часа. Втори се нареди съотборникът на Фетел Марк Уебър на 5 сек., с което най-накрая се реализира и потенциала на RB6. Третото място на почетната стълбичка остана за пилота на Мерцедес Нико Розберг, който остана на 13.5 сек. от победителя.

Четвъртото място зае пилотът на Рено Роберт Кубица, а пети се нареди Адриан Сутил (Форс Индия).

Световният шампион за 2008 година Люис Хамилтън зае шестото място, а седмото бе заето от Фелипе Маса, който със спечелените точки излезе начело във временното класиране.

Десетката запълниха Дженсън Бътън (8), Хайма Алгерсуари (9) и Нико Хюлкенберг.

Тагове:   Малайзия,   триумф,